Folders |
Boys Finish - NXN Southeast Regional 2014
Published by
NXN Southeast Regional 2014 Event 4 Boys 5000 M
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Adam Barnard 15 Washington C 14:44.0 1
2 Sukhi Khosla 15 Tallahassee Lions 14:56.0 2
3 Jeremy Brown 16 Capitals XC Club 14:57.0 3
4 Franco Martins 15 Una-Martins 14:59.2
5 Alex Corbett 15 Lake Braddoc 15:00.5 4
6 Reilly Friedman 15 Una-Friedman 15:05.1
7 Kieran Tuntivate 15 Force XC 15:08.9 5
8 Stephen Garrett 15 Wilmington XC 15:09.2 6
9 Brodey Hasty 18 Brentwood XC Club 15:13.6 7
10 ethan shuley 16 Una-Shuley-K 15:18.0
11 David Eisenhauer 15 Una-Eisenhau 15:19.1
12 Kevin Murray 16 Force XC 15:19.9 8
13 Jack Henderson 15 La Familia 15:21.4 9
14 Gavin Hasty 15 Brentwood XC Club 15:23.8 10
15 Kevin Monogue 15 Lake Braddoc 15:25.1 11
16 Eric Walz 16 Griffin Track Club 15:28.0 12
17 Zack Summerall 15 Una-Summeral 15:31.2
18 Kenny Kneisel 16 Tabor City T 15:31.5 13
19 Evan Benjamin 15 Chesterfield 15:31.9 14
20 James Garst 15 Washington C 15:33.7 15
21 Colin Schaefer 16 Lake Braddoc 15:34.3 16
22 Mikey Singer 15 McDonogh Eagles 15:36.0 17
23 Kevin Hines 15 Severna Park 15:37.3 18
24 Amir Khaghani 15 Una-Khaghani 15:38.0
25 David Edwards 15 Gibbons Dist 15:38.1 19
26 Zach Gentry 15 Albemarle 5G 15:38.5 20
27 Stephen Martinez 15 Chi-Rho xc club 15:39.3 21
28 Brad Swiney 15 Una-Swiney-V 15:39.5
29 Ben Fogg 16 Lake Braddoc 15:42.7 22
30 Clay Whitney 15 Severna Park 15:43.0 23
31 Josh Routh 16 Washington C 15:43.4 24
32 Tristan Colaizzi 16 Mighty Hoppe 15:44.7 25
33 Michael Wegner 15 Loyola Running Club 15:45.4 26
34 Andrew Forsyth 16 Severna Park 15:45.5 27
35 Connor Lane 17 Gibbons Dist 15:45.9 28
36 JT Klimek 15 Gibbons Dist 15:46.0 29
37 Hayden Harrison 16 Una-Harrison 15:46.2
38 Collin Hahn 15 Chesterfield 15:47.0 30
39 Zachary Stewart 15 Jag Cross Co 15:48.2 31
40 Joseph Garrett 16 Wilmington XC 15:49.2 32
41 William Sandin 15 Capitals XC Club 15:50.1 33
42 Hunter Scott 15 Tallahassee Lions 15:50.5 34
43 Josh Tucker 16 Severna Park 15:51.6 35
44 Matthew Rainey 15 Wilco Cross Country 15:52.1 36
45 Zachary Marchinko 16 Una-Marchink 15:52.3
46 Ben Varghese 17 Washington C 15:52.4 37
47 Jacob Derlink 15 Severna Park 15:53.6 38
48 Ronan O'Shea 15 Una-O'Shea - 15:54.4
49 Brad Walter 15 Tabor City T 15:54.9 39
50 Jacob McCoy 15 Blacksburg 15:55.1 40
51 Taylor Vroon 17 Brentwood XC Club 15:56.1 41
52 Connor Greenhalgh 15 Jag Cross Co 15:56.4 42
53 Francois Llorens 15 Brentwood XC Club 15:56.6 43
54 Dalton Hengst 18 McDonogh Eagles 15:56.8 44
55 Adolfo Carvalho 15 Griffin Track Club 15:56.9 45
56 Tim Ward 15 West Springf 15:59.2 46
57 Eamon McCoy 15 Una-McCoy-De 16:00.0
58 Aidan Pillard 15 Mighty Hoppe 16:00.4 47
59 Randy Hahn 16 Chesterfield 16:00.7 48
60 Carlos Torres 16 La Familia 16:01.0 49
61 Tommy Higley 15 Sentinels 16:01.4 50
62 Kyle Buchholz 15 Tallahassee Lions 16:01.7 51
63 SAURAV VELLELETH 17 Colonial XC 16:02.3 52
64 Ben Patterson 17 La Familia 16:02.7 53
65 Harrison Martingayle 16 Una-Martinga 16:02.9
66 Andrew Hally 16 Sentinels 16:04.4 54
67 David Savic 16 La Familia 16:04.5 55
68 Nahom Teshome 15 West Springf 16:04.6 56
69 Jack McNally 16 Brentsville 16:04.9 57
70 Ian Foley 16 Tabor City T 16:05.4 58
71 Waqqas Fazili 15 Brentwood XC Club 16:05.5 59
72 Sam Teller 16 Blacksburg 16:05.9 60
73 Matthew Thornton 16 Una-Thornton 16:06.7
74 Brady Baker 15 Jag Cross Co 16:06.7 61
75 Sean Smyth 16 Griffin Track Club 16:07.3 62
76 Adam Wallenfelsz 16 Tallahassee Lions 16:07.6 63
77 Nik Calia 15 Chi-Rho xc club 16:08.1 64
78 Jesse Millson 16 Saints Running Club 16:08.4 65
79 Chris Avila 17 Force XC 16:08.9 66
80 Ben Schmidt 15 Una-Schmidt- 16:09.1
81 Frankie Legambi 16 Loyola Running Club 16:09.2 67
82 Will Harris 15 Gibbons Dist 16:09.2 68
83 Ben Savino 17 Peak City XC 16:09.4 69
84 Alex Roederer 15 Una-Roederer 16:09.9
85 Dalton Randall 16 Una-Randall- 16:10.3
86 Jacob Henley 15 Una-Henley-W 16:10.4
87 Michael Perona 15 Catorce Zapatos 16:10.4 70
88 Mitchell Greenhalgh 15 Jag Cross Co 16:11.7 71
89 Hayden Tullos 17 La Familia 16:11.8 72
90 Ryan Kelly 15 Chi-Rho xc club 16:12.3 73
91 Colton Atkinson 15 La Familia 16:14.6 74
92 NATE FOSS 16 Colonial XC 16:14.9 75
93 Andrew King 16 Griffin Track Club 16:14.9 76
94 Dominic Voehler 15 Una-Voehler- 16:15.3
95 Tim O'Connell 15 La Familia 16:16.1 77
96 Cal Davidson-Turner 15 Una-Davidson 16:16.5
97 Trent Mandato 17 Saints Running Club 16:16.5 78
98 Josh Shaw 15 Chesterfield 16:16.8 79
99 Zach Wilson 16 Chesterfield 16:17.0 80
100 Mitch Bronstetter 16 Washington C 16:17.7 81
101 Ryan Hobbs 15 Uwharria 16:17.9 82
102 Mitchell Resor 16 Uwharria 16:18.5 83
103 Elijah Hawkins 16 Griffin Track Club 16:19.2 84
104 Andrew Lackey 16 West Springf 16:19.7 85
105 Peter Millsaps 15 Capitals XC Club 16:19.9 86
106 Evan Fabish 15 West Springf 16:20.0 87
107 Nico Johnson 15 Tj:xc 16:20.2
108 Ashenafi Kidanu 15 Una-Kidanu-V 16:20.7
109 Bryce Catlett 16 Una-Catlett- 16:20.8
110 Wil Luca 15 Tallahassee Lions 16:21.8 88
111 Kenny Rowe 16 Loyola Running Club 16:22.6 89
112 Matt Blackburn 15 West Springf 16:22.8 90
113 Matthew Cashin 17 Tallahassee Lions 16:22.8 91
114 BLAGG CHRIS 15 Colonial XC 16:23.0 92
115 Richard Guiry 15 Wilco Cross Country 16:23.6 93
116 Ben Eckley 15 Broadneck XC 16:23.7 94
117 Matthew Conner 15 Blacksburg 16:23.7 95
118 Max Barbour 17 Loyola Running Club 16:24.1 96
119 Greyson Winiger 15 Jag Cross Co 16:24.4 97
120 Ryan Lee 16 Brentwood XC Club 16:24.5 98
121 Noah Combs 15 Blacksburg 16:24.7 99
122 Robert Theimer 15 Brentsville 16:24.8 100
123 Tommy McDonough 17 Birmingham C 16:25.1 101
124 Court Warfield 17 Chesterfield 16:25.1 102
125 Zeke Cohen 15 Mighty Hoppe 16:25.6 103
126 Michael Flanagan 16 Wilmington XC 16:25.7 104
127 Connor Prosser 17 Brentsville 16:26.2 105
128 Evan Chase 17 Lake Braddoc 16:26.3 106
129 Lanier Derbyshire 17 Capitals XC Club 16:26.3 107
130 Ryan Brown 18 Capitals XC Club 16:27.3 108
131 Arturo Woodward-Montes 15 Potomac Runn 16:27.6 109
132 Isaac Penman 15 Una-Penman-G 16:27.7
133 Michael Hans 16 Una-Hans-Ga- 16:27.9
134 Andrew Smith 15 West Springf 16:28.1 110
135 Will Wimbish 15 DC XC Club 16:28.4 111
136 Preston Copenhaver 17 Saints Running Club 16:28.7 112
137 Harry Monroe 17 DC XC Club 16:28.8 113
138 Ben Gersch 16 Una-Gersch-M 16:29.7
139 Thomas Jackson 15 Albemarle 5G 16:30.2 114
140 Duke DiEugenio 17 Una-Dieugeni 16:30.9
141 Jacob Gosselin 15 Fighting Quakers 16:31.3
142 Brandon Dalla Rosa 15 Uwharria 16:32.0 115
143 Kyle Jones 15 Sentinels 16:32.6 116
144 Derek Duin 16 Peak City XC 16:33.6 117
145 Dave Kwiatkowski 15 Albemarle 5G 16:34.0 118
146 Cameron Ponder 18 Tabor City T 16:34.2 119
147 Cavanaugh McGaw 16 Lake Braddoc 16:35.2 120
148 Jake Vandermosten 15 Jag Cross Co 16:37.3 121
149 Brad Keen 17 Wilmington XC 16:38.2 122
150 Sam Baker 15 B-Cc Running Club 16:38.5 123
151 Hunter Lund 17 Albemarle 5G 16:39.1 124
152 George Steinhoff 17 Sentinels 16:39.1 125
153 Justin Dorner Thomas 16 Capitals XC Club 16:39.2 126
154 Ryan Pala 16 Wilmington XC 16:39.2 127
155 Colton Jordan 16 Uwharria 16:40.2 128
156 Chase Puskar 16 Brentwood XC Club 16:40.3 129
157 Joshua Speier 15 Una-Speier-V 16:40.4
158 Robert Romano 15 Smac Attack 16:40.5
159 Alex Hazan 16 Uwharria 16:41.3 130
160 Trent Herzog 15 Smac Attack 16:41.5
161 Maxx Marshall 15 Tallahassee Lions 16:41.8 131
162 Austin Carey 16 Griffin Track Club 16:43.1 132
163 Connor Peeples 16 Gibbons Dist 16:43.3 133
164 Chris Holland 15 West Springf 16:43.5 134
165 Matthew Conner 16 Uwharria 16:43.6 135
166 Michael Weber 15 Broadneck XC 16:44.1 136
167 Chas Cook 16 Saints Running Club 16:44.3 137
168 Ian Higgins 12 Unattached 16:44.6
169 Christian Roberts 17 Fighting Quakers 16:45.0
170 Brady Hill 16 Una-Hill-Fl- 16:45.8
171 Will Peters 17 Una-Peters-T 16:46.1
172 Jack Strevell 15 Wilco Cross Country 16:47.2 138
173 Ryan Speer 15 Una-Speer-Nc 16:47.4
174 Michael Madden 15 Tabor City T 16:47.7 139
175 Vaughn Parts 16 T3 Run Cross 16:48.7 140
176 Patrick Salas 17 Saints Running Club 16:49.0 141
177 Jordan Kokoska 15 Peak City XC 16:49.0 142
178 Colby Williamson 15 Force XC 16:49.1 143
179 Carson Tullo 15 Birmingham C 16:49.5 144
180 Lawson Benfield 16 Peak City XC 16:49.8 145
181 Ben Fleming 17 Blacksburg 16:50.0 146
182 Charles Wilson 16 Force XC 16:50.3 147
183 Andrew Michelson 15 McDonogh Eagles 16:50.3 148
184 Jacob Floam 16 DC XC Club 16:51.1 149
185 George Meyer 16 Chi-Rho xc club 16:51.1 150
186 Robbie Simmons 16 Capitals XC Club 16:51.1 151
187 Matthew DelVecchio 15 Lake Braddoc 16:51.9 152
188 Augie Carlozzi 16 Force XC 16:52.0 153
189 Jacob Ressler 17 Chi-Rho xc club 16:52.2 154
190 Joshua Hall 15 Smac Attack 16:52.5
191 WILL BAXLEY 17 Colonial XC 16:52.6 155
192 Joshua Evans 15 Birmingham C 16:53.1 156
193 Will Law 15 Albemarle 5G 16:53.2 157
194 Ryan Armstrong 15 Tabor City T 16:53.4 158
195 Colin Parker 16 Sentinels 16:53.8 159
196 NATHAN RIOPELLE 16 Colonial XC 16:53.9 160
197 John Paul Rumore 17 Birmingham C 16:54.4 161
198 Mitchell Welter 16 Potomac Runn 16:55.0 162
199 Sebastian Jones 17 B-Cc Running Club 16:55.9 163
200 Tim Bouchard 15 Sentinels 16:56.3 164
201 Dillon Dean 16 Una-Dean-Al- 16:56.7
202 Samuel Blazes 16 Fighting Quakers 16:57.0
203 Jay Hall 18 Smac Attack 16:57.2
204 Ethen Lund 15 Gibbons Dist 16:57.7 165
205 MITCH WOODHOUSE 15 Colonial XC 16:58.2 166
206 Charles Holbrook 17 Morristown T 16:58.9
207 Joe Leventry 18 Birmingham C 17:00.5 167
208 Shane Gibson 16 Una-Gibson-V 17:01.4
209 Seamus Otto 16 Una-Otto-Va-Orange 17:01.4
210 Asa Bloom 16 Sentinels 17:01.6 168
211 Liam Albrittain 15 Mighty Hoppe 17:02.2 169
212 REMY FREIRE 15 Colonial XC 17:02.7 170
213 Jack McCarthy 16 McDonogh Eagles 17:04.6 171
214 Zac Branham 17 Washington C 17:05.1 172
215 Barrett Lattimer 16 Blacksburg 17:05.3 173
216 Blake Beavers 16 Catorce Zapatos 17:05.9 174
217 Jake Blizzard 15 WaxhawTC 17:06.2
218 Noah McFoy 16 Wilmington XC 17:06.4 175
219 Siddharth Nathella 18 Blacksburg 17:06.5 176
220 Ben Gersbach 16 Albemarle 5G 17:08.0 177
221 William verhappen 16 Una-Verhappe 17:08.3
222 Jackson Todd 17 Mighty Hoppe 17:08.3 178
223 Jackson Bivens 16 Uwharria 17:09.6 179
224 Andrew Macdonald 15 Loyola Running Club 17:10.7 180
225 Sam Donley 16 Catorce Zapatos 17:12.7 181
226 Robert Chance 16 B-Cc Running Club 17:13.4 182
227 Caleb Watson 16 Jag Cross Co 17:14.9 183
228 Stephen Henkel 15 Smac Attack 17:15.6
229 Matt Cambon 16 Severna Park 17:16.3 184
230 Nicholas Cooke 17 Catorce Zapatos 17:16.4 185
231 Logan Gibbs 15 Loyola Running Club 17:17.3 186
232 Rex Ledesma 15 Griffin Track Club 17:17.3 187
233 Anthony Cortina 15 Gibbons Dist 17:18.6 188
234 Kevin Wegner 16 Loyola Running Club 17:19.7 189
235 Grayson Campanaro 15 Tabor City T 17:21.8 190
236 Christian O'Brien 15 B-Cc Running Club 17:22.7 191
237 Brian Houghton 16 Chi-Rho xc club 17:23.0 192
238 Coby Collins 16 Force XC 17:23.2 193
239 Mason King 17 Brentsville 17:23.7 194
240 Jack Bailey 16 Albemarle 5G 17:23.7 195
241 Josh Fry 18 B-Cc Running Club 17:24.0 196
242 Bo Cherry 15 Saints Running Club 17:25.4 197
243 Daniel Grosch 17 Chi-Rho xc club 17:26.7 198
244 Adam McFoy 16 Wilmington XC 17:27.3 199
245 Lucas Wright 17 McDonogh Eagles 17:27.5 200
246 Brendan Fagan 15 Potomac Runn 17:28.4 201
247 Connor Griffin 15 DC XC Club 17:30.3 202
248 Peter Sikorsky 15 DC XC Club 17:33.0 203
249 Kellen Corson 15 K-Town Runners 17:33.4
250 Jakob Vaughan 15 Una-Vaughan- 17:33.6
251 Jereamy Hall 15 Smac Attack 17:34.1
252 Garrett Statum 15 Wilco Cross Country 17:35.2 204
253 Zac Barton 15 Broadneck XC 17:36.3 205
254 Chase Miffleton 16 Una-Miffleto 17:37.1
255 Nick Roth 16 Washington C 17:40.0 206
256 KYLE SWAIN 15 Una-Swain-De 17:41.6
257 Jonathan Ellis 17 T3 Run Cross 17:43.3 207
258 Will Tilghman 17 Broadneck XC 17:45.4 208
259 Brazil Barrow 15 Smac Attack 17:45.7
260 Michael Hughes 16 Potomac Runn 17:48.8 209
261 Dylan Orrell 16 McDonogh Eagles 17:51.3 210
262 Ben Fischer 16 Una-Fischer- 17:51.5
263 Trevaughn Brooks 15 Una-Brooks-N 17:52.7
264 Nicholas Broemmel 15 Brentsville 17:52.9 211
265 Marc Reiser 16 Catorce Zapatos 17:54.2 212
266 Thomas Winkert 16 Potomac Runn 17:55.1 213
267 Jonathan Harvey 15 Birmingham C 17:55.8 214
268 Cesar Pozas 16 Una-Pozas-Fl 17:57.0
269 Luke Bender 15 T3 Run Cross 17:58.6 215
270 Padraig Hahn 17 Una-Hahn-De- 18:01.4
271 Philippe Masson 16 B-Cc Running Club 18:04.2 216
272 Eric Overby 17 Chesterfield 18:04.6 217
273 Blake Brown 17 Wilco Cross Country 18:05.1 218
274 James Kavanagh 15 T3 Run Cross 18:05.4 219
275 Tomek Marciniak 16 Brentsville 18:07.9 220
276 Brian Matthews 15 Catorce Zapatos 18:09.9 221
277 John McCrackin 18 Birmingham C 18:14.0 222
278 Tucker Deacon 16 Una-Deacon-M 18:15.0
279 Bailey Braswell 16 Peak City XC 18:16.4 223
280 Sam Taylor 17 Broadneck XC 18:22.6 224
281 Spencer Davis 16 Severna Park 18:26.1 225
282 ian mbogo 15 Una-Mbogo-Nc 18:27.1
283 Aidan Kirby 16 T3 Run Cross 18:36.3 226
284 David Cart 18 Peak City XC 18:51.6 227
285 Connor Rasmussen 17 Una-Rasmusse 19:12.2
286 Jack Kastner 15 T3 Run Cross 19:22.8 228
287 Jacob Willis 16 Brentsville 19:25.6 229
288 Kevin Tillery 15 Catorce Zapatos 19:46.7 230
289 Wyatt Perkins 16 Una-Perkins- 19:50.4
290 Isaac Krumm 16 Una-Krumm-Ga 19:50.8 More videos |